قاطی پاتی

مرجع بلاگر ایران - جدید ترین ها از وبلاگ های پارسی

به قاطی پاتی بزرگترین مرجع بلاگر ایرانی خوش آمدید!
هدف قاطی پاتی این است تا وبلاگ نویسان ایرانی بهتر دیده شوند و سریع تر پیشرفت کنند.

ثبت شکایت

question_answer يافتن گنج

يافتن گنج 


يافتن گنج و رسيدن به ثروت بدون شک ارزوي خيلي از انسان هاست. و هستن کساني که صرف نظر از جنبه مادي و پولي گنج به دنبال حقايق تاريخي و يا براي تفريح و سرگرمي کاوش ميکنند. بسياري براي ارزش معنوي و تاريخي هنر پيشينيان و برخي ديگر به دنبال ارزش پولي گنج هستند. هرچه باشد گنج براي همه خوش ايند است و مهمتر از ان يافتن گنج احساس بسيار خوب و همراه با هيجاني دارد که براي بعضيا به معناي خوشبختي و براي برخي کشف حقايق تاريخي و احساس غرور ملي !


احساس خوشبختي از اين نظر که با فروش گنج راه صد ساله را در يک شب طي کرده و به رفاه و ارامش ابدي رسيد.


غرور ملي نيز از اين نظر که به حقايق و عظمت تاريخ و پيشينيان سرزمين خود پي برد و عظمت ان الگويي براي زمان حال باشد.


در اين مقاله ابتدا به مکان هاي موجود گنج و سپس به انواع روش هاي يافتن گنج و اشياي با ارزش توسط افراد مختلف خواهيم پرداخت ! شايد شما نيز زماني به فکر اين کار بيفتيد.


گنج


مکان هاي گنج


از نشانه هاي محل گنج از اين قبيل است که در عمق يک الي يک و نيم متري آثار خودشو کم کم نشون بده مثلا سنگ چين . جسد انسان . سفال و کوزه هاي شکسته . زغال چوب و با سنگ که در قديم جهت عايق از عبور آب براي محافظت از اموال استفاده مي کردند . اما صرف وجود زغال چوب يا سنگ هم از دلايل وجود گنج نيست . چون در گذشته امکان داشته چوپاني و يا فردي جهت رفاه حال خود در آن مکان آتشي روشن کرده  . زغال چوب در آن مکان وقتي تاييد مي شود که ديگر نشانه ها وجود داشته باشد و صرف تنها زغال چوب کافيست نيست .


محل هاي داراي گنج


از ديگر نشانه ها سنگ چين يا وجود سنگ هاي بزرگ طبيعي و هم غير طبيعي در عمق هاي يک و نيم به بالا است . با رنگ و شکل هاي مختلف از قبيل سياه . سفيد و سبز رنگ و يا ديگر رنگ ها که اغلب اين چند رنگ به وفور مشاهده و يافت مي شود و ديگر نشانه ها آجر و خشت هاي خام و به صورت مربع و يا مستطيل است که به صورت پله کاني يا منظم و بي دليل چيده شده باشد که نشان دهنده جاي خاص باشد . و ديگر نشانه ها وجود آهک و يا گل آهک است که اغلب جهت مقاومت و جلوگيري از نشست خاک بدين منظور استفاده مي شده .


جستجو در گورستان ها


يکي از واضح ترين مکان هاي گنج قبرستان ها هستند. معمولا قبرها به سمت  خورشيد و به صورت صعودي وجود دارند که قبر افراد فقير پايين تر از همه و قبر پادشاه ها در بلند ترين نقطه قبرستان وجود دارد. خوب حالا قبرستان واقعي کجا قرار دارد ؟ معمولان کنار قلعه ها ، روستا ها و شهر هاي قديمي ميتوان آنها را يافت  و از لحاظ موقعيتي در جايي قرار دارند که مسير تردد آنها فقط براي قبرستان بوده و آن راه کارايي ديگري نداشته است.


به صورت کلي قبرهايي که به صورت صعودي است در دامنه يک تپه بزرگ است و بارز ترين نشانه آن وجود سنگ هاي با شکل هاي دايره ، مربع ، مستطيل و مربع است که نصف سنگ ها در خاک قرار دارد و روي اين قبرها رو به نور مستقيم خورشيد صبح يا غروب است.


گنج در گورستان


روش استفاده از شاقول


اين روش بيشتر در قديم رايج بوده و به اين صورت است که  يک قطعه طلا مثلا به اندازه ي يک حبه قند در زير زبانشان قرار مي دادند و يک قطعه طلاي ديگر که به آن يک زنجير طلا يا مس با طول 40 سانتي متر نصب ميکردند.


کار اين شاقولي ها اين طور بوده که وقتي نزديک هدف مي شد قطعه طلاي نصب شده به سيم مس خود را به سمت هدف مي کشيدو اگر روي هدف قرار مي گرفت مثل يک آهن ربا به صورت دايره ايي شروع به چرخش مي کرد و ياب به صورت لوزي يا تخم مرغي شروع به چرخش مي کرد.


شاقول در گنج يابي


استفاده از آثار و علائم در گنج يابي 


براي حل نشانه ها قبل از همه بايد دانش باستاني داشته باشيد. تقريبا در هر منطقه از کشورمان آثار و علائم حک شده بر روي سنگها را به شکلهاي مختلف مانند نمادها، خطوط ، متن و عکس ها از موجودات زنده ميتوان يافت . به اين ترتيب يافتن معني و مفهوم آثار بجامانده از تمدنهاي گذشته سالها مورد بحث و بررسي باستان شناسان قرار گرفته و در بعضي از آثار و علائم به نتيجه هايي هم رسيده اند. نميتوان تمام اين آثار و علائم بجامانده از تمدنهاي گذشته را نشانه گنج ودفينه دانست و اين کاملا اشتباه است که هر علامتي نشانه گنج است. بسياري از اين آثار و علائم نشانه گنج نيست.


مناطق محتمل گنج  • منطقه ايي که نشانه وجود دارد بايد آثاري از زندگي کردن انسانها در گذشته وجود داشته باشد

  • سنگي که رويش حکاکي شده بايد ثابت و بزرگ باشد

  • سنگ نگاره ها بايد بصورت برجسته يا فرو رفته باشد

  • سنگ نگاره بايد کاملا واضح باشد

  • نشانه ها بايد بصورت عميق و ضخيم باشد

  • در همان محدوده يک و يا چند ارتباط معني دار وجود داشته باشد

  • سنگي که رويش حکاکي شده بايد محکم و مقاوم در برابر بلاياي طبيعي باشد

  • نشانه ها نبايد روي سنگ چسيبده به آب باشد (احتمال دفن گنج در کنار آب بسيار ضعيف است)


پيدا کردن گنج با خروس سفيد ! احضار موکل علوم غريبه 


به عقيده بسياري از کساني که به علوم غريبه معتقد هستن ميتوان از خروس سفيد و احضار موکل براي به دست آوردن گنج از قبيل:پول،طلا،ياقوت و عتيقه هاي قيمتي استفاده کرد و  بايد در روز پنج شنبه هنگام غروب دعايي به گردن خروس سفيد بياويزيد. خروس به جايي که در آنجا گنج پنهان شده است مي رود و بانگ مي کند.


خروس در گنج يابي


 استفاده از 

فياب ،طلاياب و گنج ياب


روش مدرن و به روز پيدا کردن گنج استفاده از ابزار هاي دقيق و کارامد فياب ،طلاياب و گنج ياب مي باشد به طوري که اين دستگاهها با فرستادن امواج به زير زمين و بازگشت ان موارد و اشياي موجود زير زمين را تجزيه و تحليل کرده و به سادگي بدون پيچيدگي گنج پيدا ميشود.


 

کلمات کلیدی: گنج ,ها ,مي ,يا ,وجود ,يک ,به صورت ,نشانه ها ,که به ,است که ,ديگر نشانه ,از اين نظر ,وجود سنگ هاي ,به صورت صعودي ,از تمدنهاي گذشته

clear_all آخرین مطالب این وبلاگ

clear_all آخرین ارسال ها

keyboard_arrow_up