قاطی پاتی

مرجع بلاگر ایران - جدید ترین ها از وبلاگ های پارسی

به قاطی پاتی بزرگترین مرجع بلاگر ایرانی خوش آمدید!
هدف قاطی پاتی این است تا وبلاگ نویسان ایرانی بهتر دیده شوند و سریع تر پیشرفت کنند.

ثبت شکایت

question_answer نکات مهم پيش از خريد فيابحتما به اين نکات در خريد فياب توجه کنيد و صرفا به دليل گراني يا اسم خارجي ان را نخريد.       نکات پيش از خريد فياب و توجهات لازم


 


       اگر در خريد فياب مردد هستيد؟


       اگر مي خواهيد دستگاه بخريد و تجربه و دانش لازم را  نداريد؟؟


       اگر از کار کردن با دستگاه هاي مختلف و ناکارآمد خسته شده ايد؟؟


       اگر ميخواهيد خريد موفقي داشته باشيد پس با ما همراه باشيد.


در اين مقاله به اصلي ترين نکات پيش از خريد فياب اشاره شده است. 


نکات قبل از خريد فياب


 


خطاها و مشکلات 

دستگاه هاي فياب عبارتند از:
  •        1-عمق کم جهت شناسايي فات

  •        2-خطاهايي از جمله رد شدن از سنگ هاي سخت مانند ساروج

  •        3-شناسايي آهک و سيليس به عنوان ف

  •        4-شناسايي رگه هاي معدني (اصطلاح عاميانه:ذرات) به عنوان ف

  •        5-شناسايي زغال و خاک پخته (آجر) بعنوان ف

  •        6-شناسايي ف ات پوسيده و رگه هاي ف بعنوان طلا و ف

  •        7-نبود تفکيک خوب و تفکيک آهن زنگ زده بعنوان ف با ارزش

  •        8-خطاي دستگاه در مناطق مرطوب و اختلال در کار دستگاه

  •        9-شناسايي استخوان سنگ هاي ريز بعنوان ف

  •        10-به هم خوردن بالانس در کمتر از 30 ثانيهرايج ترين مشکلات و خطاهاي کاوشگران وجستجوگران گنج مربوط به اين 10 گزينه مي باشد پس اگر مي خواهيد از کارايي دستگاهي که خريد کرده ايد مطمئن شويد به نکات زير توجه کنيد:


1-مطمئن شويد که فروشندگان جا و مکان ثابتي دارند و تست هاي لازمه را انجام مي دهند.


با توجه به ي هاي صورت گرفته افراد اشناس با بهانه هايي از جمله موارد زير اقدام به ي ميکنند:


الف)دستگاه ها را از خارج وارد ميکنيم و نميتوانيم مکان ثابتي داشته باشيم!


ب)تمامي شرکت هاي فروشنده دستگاه تحت نظر هستند.


پ)چون دستگاه هاي ما با کيفيت است تحت نظر هستيم و نميتوانيم مکان ثابتي داشته باشيم.


جاي بسي تعجب است که برخي از افراد بدون داشتن اطلاعات از مکان فروشنده وجه واريز ميکنند و به اميد ارسال دستگاه مي نشينند!!


اما در صورتي که جا و مکان فروشنده مشخص باشد و محل شرکت هم مشخص باشد با استفاده از شماره ثبت، مي توان اصالت شرکت را استعلام نمود و با خيالي راحت خريد کرد.که البته در اين زمبنه 90% شرکت ها ثبت شده نيستند!!


پس قبل از خريد حتما در مورد مکان فروشنده تحقيق کنيد و موارد زير را کنترل کنيد:1-اجاره يا بنام بودن مکان شرکت-مدت زمان فعاليت شرکت و افتخارات آن-پرس و جو از همسايه هاي مکان فروشنده و …


2-دستگاه مورد نظر را در ساروج و زير خاک تست کنيد(بدون تست به هيچ عنوان نخريد)


3-دستگاه را درميان خاک،ذرات،آهک،استخوان،زغال،مواد معدني،سنگهاي معدني،خاک مرطوب و بتن تست کنيد و سپس اقدام به خريد کنيد(اگر فروشنده از تست در اين شرايط اجتناب کرد خريد نکنيد)


4-دستگاه طلاياب را در جايي شبيه به شکل زير تست کنيد(بدون تست خريد نکنيد):


 


روش هاي تست دستگاه فياب و گنج ياب توسط آلفا الکترونيک


(از اصلي ترين نکات پيش از خريد فياب)


تذکر:آماده سازي زمين تست به عهده فروشنده مي باشد لذا از پرداخت هر گونه هزينه اضافي بخاطر اماده سازي زمين تست خودداري کنيد.


5-گول ظاهر فروشنده و قسم هايي که دم به دقيقه مي خورد را نخوريد.متاسفانه به علت بي سروسامان بودن شرکت هاي فروشنده ، تقريبا 90% اين فروشنده ها بوده و افراد زيادي که اکثرا از روي ناچاري تصميم به خريد گرفته اند در دام اين افراد شياد و حيله گر مي افتند!!


6-مهم:از خريد فياب هايي که اسم و رسم خاصي ندارند و کاتالوگ يا بروشور آنها در هيچ کجا قابل دسترس نيست جدا خودداري کنيد!!


با توجه به گزارشات فراوان خريداران ،فروشنده هايي وجود دارند که يک دستگاه را به قيمت هاي مختلف(4-12-19-47 ميليون)ميفروشند.پس قبل از خريد حتما در مورد دستگاه تحقيق کنيد!!


7-حتما از گارانتي و خدمات پس از فروش محصول اطمينان حاصل کنيد چه خارجي و چه داخلي!!


8-متراژهاي بالاي هفت متر را براي فات جديد باور نکنيد.بهترين وبيشترين عمق زني دستگاه هاي ف ياب که قادر به تشخيص ف هستند پايين هفت متر است.


پس به نوشته هاي کاتالوگ دستگاه اعتماد نکنيد که فقط در حد حرف هستند در حاليکه ملاک اصلي عمق زني ، در عمل و در سخت ترين شرايط طبيعي است.


9-اگر فروشنده اي در خصوص دستگاه هاي نقطه زن ادعا کرد که اين دستگاه فقط به فات قديمي حساسيت دارد بدانيد که ي است و به هيچ عنوان صحت ندارد و صرفا براي فروش دستگاههايي است که قادر به پيداکردن فات نيستند و يا اصلا ربطي به ف يابي ندارند.


 


 


نکات قبل از خريد فياب


 


تفکر غلط:


متاسفانه در کشور ما ايران،هموطنان فکر مي کنند که اگر دستگاهي ساخت کشور هاي اروپايي و يا حتي افغانستان هم باشد  از دستگاه هاي ساخت ايران بهتر است در حاليکه کشور هاي اروپايي اغلب براي منطقه اروپا و به سفارش کشور هاي اين منطقه دستگاه طراحي و توليد مي کنند. از انجايي که تمدن و قدمت کشور هايي نظير امريکا و استراليا و انگليس خيلي کم و کمتر از 1000 سال است اگر هم دستگاهي توليد کند براي مصارف کشورهاي اروپايي است و بدليل نداشتن پيشينه کهن اگر هم گنجي داشه باشند در عمق 5 سانتي تا 1 متري است!!


پس ملاک اصلي شما در خريد فياب ، تست دستگاه به دست خودتان در انواع لايه ها از جمله ساروج و در سخت ترين شرايط باشد و نه داخلي يا خارجي بودن دستگاه و اينکه کشور سازنده ترکيه ،يونان و يا امريکا است!!!


شما فقط به چشم و گوش خود اطمينان کنيد و دستگاه را شخصا تست کنيد.


 


مسئله قيمت در خريد فياب:


بالا بودن قيمت يک دستگاه دليل بر بالا بودن کارايي و عمق نفوذ آن نيست.دستگاه هايي وجود دارد که در اطلاعاتشان نوشته شده عمق نفوذ 40 متر !!!اما در عمل حداکثر 1.5 متر کارايي دارد!!!


خريدار هم که فکر ميکند هرچه قيمت بالاتر باشد دستگاه بهتر است بدون تست و اطمينان از کارايي آن  اقدام به خريد ميکند و بعد از چند سال متوجه عدم کارايي و عملکرد دستگاه ميشود! لذا افسوس زمان و هزينه از دست رفته را مي خورد!


توجه داشته باشيد در قيمت گذاري دستگاه ها ملاک تنها عمق نفوذ نميباشد بلکه ميزان خطا و کيفيت حذف ذرات هم عوامل مهمي در قيمت گذاري هشتند.


به عنوان مثال دستگاه x با عمق زني 6.5 متر و خطاي 40% و حذف ذرات 50%  قيمتي در حدود 60.000.000 ريال و دستگاه y با عمق زني 6 متر  و خطاي 20% و حذف ذرات 90 % قيمتي در حدود 270.000.000 ريال دارد پس در انتخاب خود دقت کنيد. قابل ذکر است که هرچه عمق زني دستگاه بيشتر باشد فات ريز را در عمق 1 الي 2 متري بهتر شناسايي مي کند.


 


سخن اخر:


دوست گرامي اگر تجربه کافي در استفاده از دستگاه فياب نداري و کسي هم ياري ات نميکند؟ اگر وضعيت مالي خوبي نداري و تنها برنامه ات پيدا کردن گنج است؟


اگربا حرف دوستان و آشنايان قصد وارد شدن به اين کار را داري مطمئن باش به نتيجه نميرسي چون اگر اين کار به آن سادگي که از دور بنظر ميرسد بود الان ديگر نه فقيري در ايران نبود و گنجي!!!


پس در انتخاب خود دقت کن زيرا اين کار به تجربه و امکانات کامل نياز دارد و داشتن يک دستگاه خوب فقط 20% مشکل را حل مي کند!


براي اين کار و موفقيت در آن نمي توانيد يک مدت زمان مشخص در نظر بگيريد!!!


پس زماني وارد جاده پر پيچ و خم والبته بي رحم گنج يابي شويد که صرفا براي تفريح باشد و کل زندگي و کار خود را بخاطر اين کار رها نکنيد که اشتباه محض است!


کلمات کلیدی: دستگاه ,خريد ,کنيد ,مي ,تست ,فروشنده ,خريد فياب ,از خريد ,اين کار ,دستگاه هاي ,عمق زني ,در خريد فياب ,از خريد فياب ,در انتخاب خود ,با عمق زني

clear_all آخرین مطالب این وبلاگ

clear_all آخرین ارسال ها

keyboard_arrow_up