قاطی پاتی

مرجع بلاگر ایران - جدید ترین ها از وبلاگ های پارسی

به قاطی پاتی بزرگترین مرجع بلاگر ایرانی خوش آمدید!
هدف قاطی پاتی این است تا وبلاگ نویسان ایرانی بهتر دیده شوند و سریع تر پیشرفت کنند.

ثبت شکایت

question_answer فياب چيست

 فياب


يکي از ساده ترين تعريف فياب ابزار و وسيله اي هستند که جهت يافتن اشيا في پنهان يا مدفون در خاک، استفاده مي شود.( بيشتر براي پيدا کردن اشيا با ارزش قديمي کاربرد دارد )


نحوه کار فياب


دستگاه هاي فياب‌ها با توليد يک ميدان مغناطيسي در اطراف لوپ يا ديسک دايره وار (يا از طريق آنتن هاي مخصوص که با توجه به طراحي و ساختار اين نوع از سيستم ها که در واقع محل، سبک و کلاً شکل قرار گيري ماژول توليد و ارسال فرکاس و ميدان مغناطيسي هر سيستمي با سيستم ديگر تفاوت دارد) نزديک به سطح زمين و خاک، اقدام به کاووش و جستجو مينمايند و هر وقت که به يک يا چند جسم يا قطعه في در محدوده ميدان مغناطيسي خود قرار بگيرند شدت ميدان مغناطيسي فياب ها تغيير کرده و دستگاه فياب با اين تغييرات متوجه وجود ف در اطراف ديسک خود خواهد شد و سريعاً آنرا آشکار و در اختيار اوپراتور خود قرار ميدهد. (قدرت و توانايي تفکيک فات از هم، نشان دادن اين تفکيک و آناليز و … با توجه به نوع سيستم ها و ساختارشان متفاوت ميباشد) هر مقدار شدت ميدان مغناطيسي توليد شده توسط فياب ها بيشتر باشد عمق کشف ف نيز بيشتر خواهد بود. در واقع عمق کاووش توسط فيابها با توجه به اندازه، شکل و جنس ف تغيير مي‌نمايد و هميشه در نوسان بوده و کمتر يا بيشتر مي‌شود.


فياب چيست و انواع واقسام فياب


 


اجزاي تشکيل دهنده فياب و گنج ياب


1.تثبيت‌ کننده: اين بخش از دستگاه در واقع کمک به قوام شکل دستگاه در حين حرکت مي‌کند و در واقع نقش حمايتي يا همان اسکلتي را در دستگاه ايفا مي کند.(بدنه اصلي )


2.جعبه کنترل: در واقع مغز متفکر دستگاه مي باشد. تمامي


کنترل‌ هاي دستگاه، پردازش اطلاعاتي که از سيگنال‌ ها مي آيد، دريافت پالس‌ها و حتي نمايشگر در اين قسمت قرار مي‌گيرد.


3.کويل: يک صفحه في است که در پايين دستگاه در نزديکي سطح زمين قرار دارد. اساس کار دستگاه فياب با ميدان مغناطيسي است که اين صفحه در اطراف خود ايجاد مي کند. بسته به نوع و کيفيت دستگاه اندازه اين صفحه متغير است و ميدان‌ مغناطيسي با شدت هاي متفاوتي ايجاد مي کند.


4.شفت: ميله‌ اي است که کويل جستجو يا همان صفحه مغناطيسي را به جعبه کنترل يا همان مغز متفکر دستگاه وصل مي‌کند.


 


نشانگر عمق در فياب ها


نشانگر عمق در دستگاهها به صورت تخميني بوده  و هيچ دستگاه نداريم عمق درست و صد در صد رو  نشون بده تمام دستگاههاي که نشانگر عمق دارن به صورت تخميني نشون ميدن و اکثر  شرکت  هاي معروف  من جمله مينلب ترجيح ميدن نشانگر عمق نزارن به دليل خطاي بالا (حدود سي تا جهل در صد)


بخوايم منطقي نگاه کنيم پنجاه شصت  درصد ميشه روشون حساب کرد و در کل بودنشون بهتره از نبودشون هست پس اگه نشانگر داشته باشن بهتره

کلمات کلیدی: دستگاه ,يا ,فياب ,مغناطيسي ,عمق ,مي ,ميدان مغناطيسي ,در واقع ,است که ,مي کند ,يا همان ,شدت ميدان مغناطيسي ,مغز متفکر دستگاه ,به صورت تخميني

clear_all آخرین مطالب این وبلاگ

clear_all آخرین ارسال ها

keyboard_arrow_up